Şehir Turu

Trabzon´un birbirinden güzel tarihi ve doğal mekanlarını tanımak şehir turumuza katılabilirsiniz. Tur boyunca gerçekleşecek etkinlikler ve gezilecek mekanlar için tıklayınız.

Trabzon Hakkında Bilgi : İlin nüfusu, 2007 yılı Adrese Dayalı Nüfus Sayımı sonuçlarına göre 740.569’dur. Şehirler nüfusu 396.646, köyler nüfusu ise 343.923’dür. Merkez İlçe nüfusu 292.513’dür.Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre Trabzon, Karadeniz Bölgesi içinde yer alan 14 İl arasında nüfus çokluğu bakımından Samsun’dan sonra 2’inci sıradadır. Bölgede toplam 10.000.000 kişi yaşamaktadır. Bu nüfus Türkiye’nin toplam nüfusunun % 12.44’ünü teşkil etmektedir.

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Trabzon Kafkasların ve İran transit yolunun başlangıcında yer alır. Karadeniz’e kıyısı olan diğer ülkelerin limanlarıyla bağlantısı bulunmaktadır.

Trabzon sahili boyunca 20 km , iç kesime doğru 7 km alan içerisinde kurulmuş tarihi bir şehirdir. Bir zamanlar İpek Yolu ticaretinde önemli merkez olan Trabzon zengin tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Şehir turumuzda 13.yy Bizans kilisesi olan Ayasofya Müzesi ‘ni  ve döneminin ilk Rönesans izleri taşıyan freskleri ziyaret ederek başlayabilirsiniz..

Ardından Soğuksu tepesinde Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretlerinde ağırlandığı ve vasiyetinin bir kısmını burada yazdığı bilinen ve daha sonra Atatürk’e Trabzonlular tarafından hediye edilen Atatürk Köşkü ‘nü ziyaret edebilirsiniz.

Köşk 19.yy sonunda Trabzon’da yaşayan zengin bir banker tarafından yapılan köşk, Trabzon’un o dönemlerde ulaştığı zenginlik ve kültür seviyesini göstermesi açısından önemli bir yapı. Şehir Surları ve eski Trabzon Evlerinin görülmesinin ardından şehir turumuz şehrin panoramik manzarasının kuşbakışı görülebileceği Boztepe‘ye çıkabilir. Şehir turumuz başladığımız noktaya dönmemizle son bulmaktadır..

Tüm şehir turu bilgisine erişmek için 61 Park Hotel web sitesinin iletişim sayfasından bize ulaşın..

Trabzon Konaklama, Trabzon Otel, Trabzon Hotel, Trabzon Turizm, Trabzon gezi, Trabzon Şehir Turu

 

Yalıncak Mah. Rize Cad. No:166/17 Ortahisar / TRABZON
Bizi Takip Edin
Facebook Twitter Instagram Youtube
Türkçe English Arabic
blog